Europejska Sieć Migracyjna

Aktualności

Zatrzymanie imigrantów nielegalnie przekraczających granicę

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Krościenku zatrzymali dwie osoby, które nielegalnie przekroczyły zieloną granicę do Polski. W tym samym czasie inny patrol Straży Granicznej zatrzymał dwie osoby pomagające przy przerzucie imigrantów.

Obywatel Turcji i obywatel Bośni i Hercegowiny nielegalnie przekroczyli zieloną granicę do Polski. Osoby te nie posiadały przy sobie dokumentów ani pieniędzy, przyznały się również do nielegalnego przekroczenia. W toku sprawdzania, okazało się, że obywatel Turcji jest poszukiwany, przez co został przekazany prokuraturze, natomiast obywatel Bośni został przekazany na Ukrainę.

W podobnym czasie zatrzymano w rejonie stacji paliw w Ustrzykach Dolnych patrol Straży Granicznej zatrzymał dwóch obywateli Turcji, którzy czekali na odbiór imigrantów. Dokumenty pobytowe wskazywały na to, że przebywają na terenie UE legalnie. Przyznawszy się do zorganizowania próby przerzucenia imigrantów, decyzją Prokuratury Rejonowej w Lesku zostali ukarani mandatem w wysokości 800 zł każdy i oddelegowani do miejsca pobytu w Niemczech.

do góry