Europejska Sieć Migracyjna Światowy Dzień Humanitarny 2019 - Aktualności -

Nawigacja

Europejska Sieć Migracyjna

Aktualności

Światowy Dzień Humanitarny 2019

Obchodzony corocznie 19 sierpnia Światowy Dzień Humanitarny ma na celu uhonorowanie wysiłków humanitarnych na całym świecie i propagowanie idei wspierania ludzi w kryzysie. Tego dnia OCHA opowiada się w imieniu całej społeczności humanitarnej.

Światowy Dzień Humanitarny 2019 ma uczcić Kobiety Humanitarystów i ich nieśmiertelny wkład w uczynienie świata lepszym miejscem. Kobiety-Humanitaryści mają poczucie wyjątkowej wyjątkowości, która zwiększa globalny pęd kobiecej siły, siły i wytrwałości. Czas uhonorować kobiety, które jako pierwsze zareagowały na najciemniejsze godziny kryzysu.
Tegoroczna kampania „Kobiety-Humanitaryści” popiera uznanie, że kobiety zasługują na wzmocnienie globalnej reakcji humanitarnej, a także na działania ochronne na mocy prawa międzynarodowego.
W dniu 19 sierpnia rytuały codziennego życia zostaną wykorzystane do ukazania kontrastu tego, co nasi humanitarni spotykają na co dzień. Gdybyśmy zmapowali momenty codziennego życia z kobietami-humanitarnikami na całym świecie, te wyjątkowe doświadczenia kobiet wydawałyby się tym bardziej relatywne i realne.
Oczekujemy waszego wsparcia w tym Światowym Dniu Humanitarnym, aby uhonorować kobiety, które niestrudzenie poprawiły niezliczone życie, pokazując po drodze niesamowitą siłę.

źródło: www. unocha.org

do góry