Europejska Sieć Migracyjna

Aktualności

Zaproszenie do wzięcia udziału w Internetowym Szczycie Poświęconym Tematowi Demokracji dla Liderów wśród Migrantów i Uchodźców

Obecnie trwają zapisy na Szczyt Demokracji w ramach Transatlantic Migrant Democracy Dialogue (TMDD), przeznaczony dla utalentowanych liderów wśród migrantów i uchodźców mieszkających w Europie.

Transatlantic Migrant Democracy Dialogue (TMDD) to sieć liderów migrantów i uchodźców oraz organizatorów społeczności z Europy i Stanów Zjednoczonych współpracujących od 2016 roku. Szczyt Demokracji TMDD ma na celu połączenie organizatorów i przywódców migrantów zza Atlantyku, aby mogli dzielić się dobrymi praktykami i uczyć się od siebie nawzajem. Tegorocznym tematem przewodnim jest budowanie sojuszu. Szczyt rozpocznie się online sesjami warsztatowymi, które odbędą się w dniach 15-18 września, a ich zamknięcie nastąpi w listopadzie. Dyskusje internetowe, grupy robocze i przemówienia programowe odbędą się późnym popołudniem czasu środkowoeuropejskiego. Sesje będą trwały maksymalnie trzy godziny dziennie.

Dlaczego warto aplikować?  Staniesz się częścią sieci TMDD: transatlantyckiej sieci przywódców migrantów i uchodźców w Europie i Stanach Zjednoczonych. Będziesz łączyć się z organizatorami i liderami migrantów zza Atlantyku, aby dzielić się dobrymi praktykami i uczyć się od siebie nawzajem. Skorzystasz z indywidualnych rozmów z doświadczonymi organizatorami społeczności i warsztatów na temat komunikacji strategicznej, partycypacji politycznej i kcjonowania społeczności. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 sierpnia 2020 r.

Czas:

Początek: 15.09.2020 o godzinie 13:00 Koniec: 18.09.2020 o godzinie 16:00

Organizator:

Transatlantic Migrant Democracy Dialogue (TMDD)

Żródło: Strona KE 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Europejska Sień Migracyjna
Finansowane ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Unii Europejskiej
do góry