Europejska Sieć Migracyjna

Aktualności

Dokument informacyjny w sprawie zrównoważonej migracji z Afryki do Europy

Europejska Sieć Migracyjna (ESM) i ESM Norwegia zorganizowały w dniu 9 grudnia 2020 r. okrągły stół na temat zrównoważonej migracji z Afryki do Europy.

Zbadano, jak zdefiniować i wprowadzić w życie koncepcję „zrównoważonej migracji”, biorąc pod uwagę podejście całościowe z krajów pochodzenia do miejsca przeznaczenia. Dzięki zgromadzeniu decydentów, badaczy i praktyków reprezentujących różne sektory i perspektywy, wydarzenie pomogło w lepszym zrozumieniu, jak opracowywać zrównoważone polityki migracyjne, które sprawdzają się w Europie i krajach trzecich.

W skrócie główne wyniki badania poniżej:

- Decydenci UE ponownie zwracają uwagę na osiągnięcie „zrównoważonej migracji”, która ma przynieść korzyści zarówno zaangażowanym krajom europejskim, jak i afrykańskim.

- Rozwiązania regionalne stanowią trwałą i politycznie wykonalną opcję zaspokojenia potrzeby ochrony międzynarodowej.

- Rozwiązania regionalne nie zostały zaprojektowane jako strategia powstrzymywania, ale raczej postrzegają migrację jako integralną część indywidualnej i społecznej transformacji.

- Migracja wahadłowa mogłaby stanowić trwały model migracji zarobkowej i podstawę konstruktywnego dialogu z krajami trzecimi.

Wiecej informacji tutaj

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Europejska Sień Migracyjna
Finansowane ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Unii Europejskiej
do góry